Ochrana proti ptactvu

Nabízíme prodej a instalaci trojrozměrných maket dravců včetně kotevního a spojovacího materiálu. Jsou vhodné v případech, kdy dochází k ničení zateplených fasád zj. datlovitými ptáky (datel, strakapoud, žluna). Dále se v některých případech osvědčuji proti usedání a hnízdění ptactva na střechách a stavebních prvcích.

objednavky.makety@h7.cz

email: objednavky.makety@h7.cz

Informace ohledně objednávek a skladových zásob: Hana Petrášková 608 712 406

Technické informace, nabídky: Tomáš Grygar 774 405 687


Jak objednat maketu dravce - ČR?


Pročtěte si informace, které poskytujeme prostřednictvím těchto webových stránek. Měli by jste získat představu, jak a kam se dají makety dravců instalovat. V menu stránek "reference" si prohlédněte ukázky instalovaných maket dravců. Můžete získat inspiraci.
Pokud Vám budou tyto informace dostačovat, napište objednávku, ve které uveďte:

1) druh makety
2) druh držáku (možno i bez)
3) popř. kotevní materiál (hmoždinky do fasády)
4) adresu doručení zásilky (popř. fakturační adresu, je-li odlišná)
5) způsob úhrady (dobírkou, převodem)
6) Uveďte ideálně svůj telefon. Česká pošta Vás bude informovat o doručování zásilky.

Poštovné: převodem 128,- Kč, dobírka 155,- Kč

Ceny včetně DPH. .

Objednávku zašlete na email: objednavky.makety@h7.cz

Jak objednat maketu dravce na SLOVENSKO?


Platba pouze převodem na účet FIO banky

Číslo účtu: 2600504703/8330.

Poštovné Slovensko: převodem dle ceny české pošty - cca 320,- Kč


Ceny včetně DPH. Konečná cena bude na faktuře převedena dle aktuálního kurzu EUR-CZK ČNB..

Technické informace - 774 405 687

Nejste-li si jistí výběrem, zavolejte na tel.: 774 405 687, kde Vám poradíme a jistě nalezneme vhodné řešení.

Instalace maket dravců

Instalaci provádíme na základě posouzení členitosti objektu. Pro zvýšení účinnosti maket je vhodné provést kotvení maket tak, aby se daly snadno přesunout na jiné místo. Ne vždy je to ovšem možné. Instalaci provádíme za pomocí žebříků, pojízdného lešení a horolezeckého vybavení. Vždy dbáme na to, abychom při instalaci nepoškodili novou fasádu.

Makety jsou vyrobeny z plastu, uvnitř jsou duté. Téměř ke všem maketám nabízíme držáky, pomocí kterých můžete jednoduše maketu připevnit k fasádě domu, k dešťovému svodu, hromosvodu, ke hřebeni či volně na střešní krytinu. Spojovací materiál je výhradně v provedení nerez.

Orientační cena montáže 1 makety: 1 500 - 2 500,- Kč. (Záleží na složitosti přístupu, celkovém počtu instalovaných maket a způsobu kotvení.)

U složitých objektů vypracujeme projekt rozmístění maket dravců.

Makety dravců (samostatné - bez přípravy pro připevnění, bez držáku)

Výr
velikost: 53 cm x 24 cm
cena: 850,- Kč
kotvení: fasáda fix, hromosvod, žlab (řešení na zakázku - hřeben, rovná střecha, svod, zábradlí apod.)
Maketa - výr
Sokol stěhovavý
velikost: 45 cm x 19 cm
cena: 950,- Kč
kotvení: fasáda fix, hromosvod, žlab (řešení na zakázku - hřeben, rovná střecha, svod, zábradlí apod.)
Maketa - sokol stěhový
Sýček
velikost: 23 cm x 12 cm
cena: 450,- Kč
kotvení: fasáda fix, hromosvod, žlab (řešení na zakázku - hřeben, svod, zábradlí apod.)
Maketa - sýček
Sýček s pohyblivými křídly
velikost: 23 cm x 12 cm
cena: 950,- Kč
kotvení: fasáda fix, hromosvod
Maketa - sýček s pohyblivými křídly
Poštolka v letu
velikost: 36 cm x 56 cm
cena: 1 200,- Kč
kotvení: fasáda, hromosvod, žlab 400,-/510,-/550,-
Maketa - poštolka v letu
Vrána
velikost: 28 cm x 48 cm
cena: 280,- Kč
kotvení: bez držáku
Maketa - vrána šedivka

Držáky maket dravců

Cena je uvedena včetně spojovacího materiálu pro jednoduché připevnění makety k držáku. Držáky dělíme podle toho, k jakému stavebnímu prvku hodláte maketu připevnit. Vzhledem i tomu, že ne vždy zákazníci chtějí kotvit do fasády, připravili jsme i možnost instalovat makety k jiným stavebním prvkům jako např. dešťovým svodům a žlabům, k hromosvodům, či ke střešním hřebenům a taškám.

Nabízíme tyto držáky maket:

Fasáda (fix)Vylepšený systém kotvení maket dravců - držák je otočný. Varianta i v provedení nerez. Držák vyrobený z oceli, opatřený vypalovanou práškovou barvou (komaxit). Držák je určený k připevnění k fasádě domu. Maketa dravce na tomto držáku přirozeně sedí a nepohybuje se. Držák se k fasádě kotví pomocí rámových hmoždinek nebo závitové tyče fixované na chemickou maltu. Při kotvení na nízké rodinné domy zateplené polystyrenem lze zvážit variantu kotvení pomocí plastových hmoždinek do polystyrenu. Držák je připraven pro 4 kotevní body. Doporučujeme kotvení minimálně 2 body.

Hromosvod (fix) – maketa je připravena k instalaci k hromosvodu. Příslušenství tvoří: hromosvodová tyč, hromosvodářské svorky v provedení hliník. V případě kotvení na hromosvod z mědi, je nutné použít měděné popř. nerezového provedení. Tímto způsobem je možné přichytit maketu jak k hromosvodu na střeše, tak i k hromosvodu vedenému po fasádě.

Svod (fix) - společně s maketou dravce obdržíte příslušenství k instalaci k deštovému svodu. Jednoduše pomocí dvou svorek a hromosvodového drátu připevníte maketu ke svodu. Spona na svod je v provedení „nerez“, tudíž ji lze instalovat i na měděné svody.

Žlab (fix) - společně s maketou dravce obdržíte příslušenství k instalaci k deštovému žlabu. Jednoduše pomocí dvou svorek a hromosvodového drátu připevníte maketu ke žlabu. Spona na žlab je v provedení „nerez“, tudíž ji lze instalovat i na měděné svody.

Výr, Sokol
velikost: 30 cm x 17 cm
cena: Fasáda FIX 580,- Kč (nerez 1300,- Kč)
materiál: kov (nerez)
povrchová úprava: prášková barva hnědá, včetně spojovacího materiálu
Držák maket dravců.
Sýček
velikost: 21 cm x 10 cm
cena: Fasáda FIX 290,- Kč, hromosvod 320,- Kč
materiál: kov
povrchová úprava: prášková barva hnědá, včetně spojovacího materiálu
Držák maket
Výr, Sokol
velikost: ---
cena: hromosvod 440,- Kč, žlab 500,- Kč, svod na zakázku
materiál: ALMgSi, nerez
povrchová úprava: ALMgSi, nerez
včetně spojovacího materiálu
Držák maket dravců.

Kotevní materiál

Způsob přichycení držáku k fasádě domu záleží na těchto faktorech:
1) síle zateplovacího systému
2) materiálu obvodového zdiva (cihla, beton, apod.)

Připevnění držáku lze provést pomocí rámových hmoždinek s příslušným vrutem, nebo pomocí závitové tyče fixované na chemickou maltu. Držák je opatřen otvory pro 4 šrouby. Většinou připevňujeme pouze na 2 za předpokladu, že oba kotevní body řádně drží.

Připevnění pomocí rámových hmoždinekRámová hmoždinka

Při určování vhodné délky hmoždinek počítáme takto:
délka hmoždinky = síla izolantu + 8 cm.

Příklad: Víme, že nám firma provedla zateplení polystyrenem o tloušťce 12 cm. Minimální délka hmoždinky bude následující: 12 cm polystyren + 1 cm omítka + 1 cm lepidlo mezi polystyrenem a stěnou domu + 6 cm vrtaný materiál = 22 cm. Pokud není k dispozici přesně vypočtená délka hmoždinky, volíme tu delší. Např. při koupi rámové hmoždinky zn. Fischer by se jednalo o typ SXR 10x230 FUS (rámová hmoždinka se šroubem na klíč šestihran).

Připevnění pomocí závitové tyče a chemické malty

Při větší síle izolantu než 18 cm doporučujeme provést kotvení pomocí závitových tyčí a chemické malty. Závitovou tyč doporučujeme v provedení nerez, chemickou maltu vinylesterovou (pro vnější použití). Otvory v držácích pro fasádu jsou o průměru 10mm, ideální závitová tyč tedy o průměru 8mm.

Připevnění pomocí plastových hmoždinek do polystyrenu

Existují i speciální hmoždinky do polystyrenu, kterými lze kotvit do zateplené fasády. Mají rozhodně omezenou nosnost. Hmoždinka se zašroubuje opatrně do izolantu a poté se do ní našroubuje nerezový vrut. V případě instalací na rodinné domy do malých výšek lze tento způsob doporučit. Vždy je ale nutné použít 4 hmožďinky! Instalujete-li maketu na několikapatrovou budovu, raději použijte klasickou rámovou hmoždinku popř. závitovou tyč. Je to jistota, že při silném větru maketa neulétne. Tyto hmoždinky je vhodné použít k doplnění standardního kotvení na 2 rámové hmoždinky. Tj. přikotvíme maketu „křížem“ pomocí 2 rámových hmoždinek (popř. závitové tyče) a 2 plastových hmoždinek.

Rámová hmoždinka

Kompletní instalační sestavy

Na základě naší vzájemné konzultace vám připravíme kompletní instalační sestavu, kterou budete moci již pouze připevnit na vhodné místo. Budeme od Vás potřebovat informaci o síle zateplení Vašeho domu, z jakého materiálu je postaven dům, výšku domu a hlavně co Vaší fasádu trápí.

Příklad sestavy: síla izolace 12 cm, 1ks maketa Výr, 1 ks držák Fasáda Fix vč. spojovacího materiálu, kotvení: 2 ks rámové hmoždinky SXR 10x230 SS v provedení pozink, 2ks hmoždinka do polystyrenu s nerez vruty, způsob platby: poštovné a dobírka.

Celková cena instalační sestavy: 1 827,- Kč (výr 850,- Kč, hmoždinky 242,- Kč, držák včetně spojovacího materiálu 580,- Kč, poštovné 155 Kč)

Objednávky – Makety dravců - email: objednavky.makety@h7.cz

Nabízíme prodej samostatných maket dravců i kompletní instalační sestavy (maketa, držák, spojovací a kotevní materiál). Naší snahou je poskytnout vám, co nejvíce informací prostřednictvím těchto stránek.

Způsob platby: převodem nebo na dobírku.
Poštovné: ČR (převodem 128,- Kč, dobírka 155,- Kč), Slovensko (převodem 320,- Kč, na dobírku nezasíláme
Ceny včetně DPH.


Tomáš Grygar, 774 405 687, tomas.grygar(.zavináč..)h7.cz | Miroslav Šipčiak, 603 293 377, miroslav.sipciak(.zavináč..)h7.cz