Stavební práce Praha

Rekonstrukce fasád

Ukázky našich realizací..

Rekonstrukce fasád

Rekonstrukce fasád domů H7.cz Fasáda domu je Vaší i naší vizitkou. Ať už se rozhodnete pro kontaktní zateplovací systém, klasickou omítku, tepelněizolační omítku nebo nějakou alternativu závěsné fasády, jsme připraveni Vám nejen fasádu realizovat, ale zejména objektivně poradit a předat naše znalosti výhod a nevýhod jednotlivých řešení.


V současné době realizujeme fasády zejména z klasických vápeno-cementových omítek a fasády založené na systému vnějšího kontaktního systému zateplení. Spodní části staveb provádíme ze sanačních omítek, popř. pomocí odolných soklových omítek.

Vnější kontaktní zateplovací systém
Na první pohled poměrně jednoduše realizovatelný typ fasády. Provést ovšem fasádu tohoto druhu znamená znát a dodržet během realizace řadu pravidel jako např. způsob mechanického kotvení izolačních desek, správná aplikace výztužné tkaniny, samotný způsob založení a pokládka izolačních desek a koneckonců i propracovaný systém aplikace finálních probarvených omítek. Nedodržováním technologického postupu může dojít k degradaci kontaktního systému, který nepřinese očekávaný tepelný komfort, ale velice brzy zcela znehodnotí Vaši investici.

Klasické omítky
Provádění rekonstrukcí fasád domů metodou aplikace klasických vápeno-cementových omítek je náročné pro řemeslné zpracování. Vyžaduje znalost omítek, technologických postupů a hlavně řemeslných triků, na které se již zapomíná. Klasické omítky mají řadu předností, ale v době zateplování jim málokdo „dá šanci“. Rekonstruujeme dvorní fasády obytných domů s drobnou štukovou výzdobou.

Řešení v oblasti soklů
Velmi citlivá část fasády domu. Je-li objekt zatížen nadměrnou vlhkostí v této části, je na zvážení aplikace tzv. sanačních omítek. Souběžně s tímto rozhodnutím je třeba také vyřešit odvodnění okolního terénu. Tyto dvě stavební akce spolu úzce souvisí a pokud je to možné, vždy doporučujeme provést obojí. Jen tak bude i oblast soklu řešena dlouhodobě.

Při rekonstrukci starších fasád je velmi důležité řádně posoudit soudržnost stávajícíh omítek. Mezi nejproblematičtější vícepráce patří odstranění dalších dožilých omítek a příprava podkladu k nanášení nových nad rámec původního odhadu. Ideální stavem by bylo, kdyby zákazník již od začátku počítal s celoplošným odstraněním omítek. Naše zkušenost je taková, že po zahájení prací stojíme na lešení ve 2. a vyšším patře a rozhodujeme, zda dunící omítku strhnout či nikoliv. Proto od nás dostanete výrazné doporučení omítky raději sundat celé. Fasáda má vydržet dlouhodobě, nikoliv do dalšího jara.

Naše zásady:

V době, kdy každý tlačí na cenu, kdy snad ani neexistuje zboží bez slevy, se velmi těžko prosazují zásady. Dobrý řemeslník ví, který materiál mu nejvíce vyhovuje. A hlavně zná způsob jeho užití a umí si jej obhájit. Tvrdí-li někdo, že malta je prostě malta a že je jedno, kterou koupit, tak u nás nepochodí. Chceme dělat věci, které budou trvanlivé, ne jen do doby konce záruky na dílo. Naší snahou je především:

Používání ověřených materiálů
Znalost a dodržování technologických postupů jednotlivých

Spolupracujeme s technologickými poradci vybraných materiálů. Víme, proč používáme zrovna ty a ty materiály. Návrh skladby omítkového systému vždy konzultujeme s výrobcem. Používáme na realizaci jedné fasády výhradně omítkové systémy jednoho výrobce. Naší snahou je dělat věci, které budou trvanlivé nikoliv jen do doby konce záruky na dílo. Hasit


Stavební práce H7.cz Stavební práce H7.cz Stavební práce H7.cz Stavební práce H7.cz Stavební práce H7.cz

Konkrétní ukázky týkající se rekonstrukcí fasád domů prohlížejte zde.

Tomáš Grygar, 774 405 687, tomas.grygar(.zavináč..)h7.cz | Miroslav Šipčiak, 603 293 377, miroslav.sipciak(.zavináč..)h7.cz